BLOG

post cover

Złoto to wyjątkowy surowiec o wielu zastosowaniach. Chodź kojarzony jest przede wszystkim z jubilerstwem oraz meblarstwem, to jego właściwości wykorzystywane są również w medycynie – także w medycynie estetycznej.

Na rynku nie brakuje wielu ofert kosmetyków oraz zabiegów, wykorzystujących złoto. Od maseczek w kremie, kremów do twarzy po maseczki w postaci płatów złota. Ciekawą propozycją jest lifting wykonywany za pomocą złotych nici. W efekcie zmarszczki zostają wygładzone, a owal twarzy podniesiony.

Złote nici na zmarszczki - lifting

Do zabiegu wykorzystuje się nici wykonane z czystego złota 24K, o średnicy 0,1 mm. Nitki spowite są warstwą poliglikolidu, który wykorzystywany jest w produkcji rozpuszczalnych szwów chirurgicznych. Dzięki temu nici są mocniejsze i łatwiej je zaaplikować, co czyni się przy pomocy specjalnej igły, która pozwala na precyzyjną bez urazową implementację. Procedura jest bezpieczna, ponieważ igła wprowadzana jest dość płytko, na głębokość 3 – 5 mm. Nie ma ryzyka uszkodzenia układu nerwowego ani krwionośnego. Co ważne, zabieg można stosować nawet w okolicy oczu.

Cały zabieg trwa około pół godziny i nie trzeba się do niego przygotowywać w specjalny sposób. Jedynym zaleceniem jest unikanie gorących kąpieli, wysiłku fizycznego oraz nadmiernej ekspozycji na słońce tuż przed i tuż po wizycie w gabinecie. Wizyta rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia twarzy oraz zdezynfekowania jej. Zazwyczaj nie ma potrzeby podawania znieczulenia, jednak można zaoferować łagodne środki osobom szczególnie wrażliwym na ból. Nici są rozprowadzane, tworząc siatkę. Nici równoległe oddalone są od siebie ok 0,5 cm. Tak powstała siatka tworzy stelaż podtrzymujący skórę. W miejscach wkłuć zabezpiecza się skórę plasterkami. Złoto działa antyseptyczne, dzięki czemu skóra szybciej się goi. Ponadto złote nici mają nie tylko działanie podtrzymujące strukturę skóry, ale także pobudzające komórki do odnowy.

Choć pierwsze efekty widoczne są natychmiast, to znaczną poprawę kondycji skóry można obserwować po około dwóch tygodniach od zabiegu.  Po miesiącu objawy zapalenia skóry zostają zredukowane o około 25 – 40%. Ostateczne, najlepsze wyniki obserwuje się po około 6 – 12 miesiącach. Rezultaty po zabiegu utrzymują się około 10 lat, co czyni go jednym z najbardziej efektywnych w porównaniu z innymi zabiegami tego typu. Należy jednak pamiętać, że zaniedbywanie skóry oraz niezdrowy styl życia będą skracać ten okres. Najkrócej z efektów będą się cieszyć osoby palące papierosy oraz poddające skórę nadmiernej ekspozycji na słońce.

Wykorzystanie złota do produkcji nici niesie ze sobą wiele korzyści. Złoto poprawia mikro krążenie, przez co skóra jest lepiej dotleniona, odżywiona i nawilżona. Bardzo ważny jest fakt, iż wokół nici nadbudowują się włókna kolagenu i elastyny. Następuje wielopłaszczyznowa regeneracja i przebudowa struktur skóry, co dopełnia i utrwala efekt liftingu. Poprawia się stan skóry, jej struktur i gęstość. Ponadto dochodzi do spowolnienia procesów starzenia się skóry.

Złoto jest bezpieczne zarówno dla skóry, jak i całego organizmu. To substancja, która nie wchodzi w reakcje, nie powoduje alergii i zapaleń. Dzięki właściwościom antyseptycznym skóra szybko wraca do zdrowia, a wszelakie powikłania oraz infekcje stanowią rzadkość. Wraz z upływem lat nici ulegają rozkładowi, a na koniec całkowitemu wchłonięciu.

Cena złotych nici na zmarszczki zależna jest od tego, gdzie wykonujemy zabieg i na jak dużym obszarze ciała. Może być on zastosowany nie tylko na twarzy, ale też wszędzie tam, gdzie skóra potrzebuje liftingu. Cena jednej nici to ok. 700 zł. Jednorazowy koszt nie jest niski, ale należy pamiętać, iż efekt utrzymuje się o wiele dłużej niż w przypadku np. botoksu czy wypełniania kwasem hialuronowym, a są to zabiegi o porównywalnym stopniu inwazyjności. Ogromną zaleta liftingu złotymi nićmi jest dwupłaszczyznowe działanie. Nici tworzą siatkę podtrzymującą struktury twarzy, a dodatkowo głęboko ją regenerują.

Kategorie
Inne × Porady

Leave a reply

Comments

 • avatar image
  Lucy, 8 lipca 2018
  Reply

  Nie znam nikogo, kto był na tym zabiegu 😀 Czy te złote nici na zmarszczki naprawdę są złote? 😀

 • avatar image
  Julia, 17 lipca 2018
  Reply

  ooOOooo to trzeba mieć wiedzę żeby usuwać zmarszczki takimi nićmi

 • avatar image
  Dorota, 28 lipca 2018
  Reply

  witam jestem po zabiegu nićmi na zmarszczki czy mogę po 3 dniach normalnie richevon wklepywać czy może zajść jakas rekacja prosze o odp

  • avatar image
   Tamara, 4 sierpnia 2018
   Reply

   Nic nie powinno się stać 😀

 • avatar image
  Danuta72, 15 sierpnia 2018
  Reply

  To prawda, opalanie to najwiekszy wrog mlodej cery.Ja ide niedlugo na zabieg zlotymi nicmi, na zmarszczki stosowalam juz wiele metod, ale mysle ze tym razem sie uda.

  • avatar image
   Alaska, 5 września 2018
   Reply

   Opalanie w solariach, a nie na plaży, szkodzi. I co, jak na tym zabiegu?