Makijaż permanentny – sekrety i metody

zabieg brwi

Makijaż permanentny co to takiego?

Marzysz o pięknym naturalnym wyglądzie? Chcesz wyglądać jak celebrytki z pierwszych stron gazet? Piękny naturalny makijaż to dziś marzenie wielu kobiet. Na rynku dostępnych jest wiele metod aby taki wygląd uzyskać. Jednak spośród nich jedna wyróżnia się szczególnie. Ta wyjątkowa metoda to makijaż permanentny.


Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje

Trwałe, bo utrzymujące się od 2 do aż 5 lat efekty to największa zaleta zabiegu znanego jako makijaż permanentny. Zabieg polega na wprowadzeniu w wierzchnie warstwy skóry naturalnych oraz bezpiecznych dla zdrowia pigmentów. Salony kosmetyczne oferują obecnie trzy rodzaje zabiegów ze względu na miejsce jego zastosowania, są to: makijaż permanentny ust, makijaż permanentny brwi oraz makijaż permanentny oczu. Poza poprawianiem wyglądu makijaż permanentny można wykorzystywać też na przykład do usuwania blizn oraz maskowania niedoskonałości urody. Niestety, ponieważ makijaż permanentny jest zabiegiem, który ingeruje w organizm, jest zabiegiem bolesnym. Profesjonalne salony celem zmniejszenia bólu odczuwanego podczas zabiegu stosują kremy znieczulające oraz znieczulenia miejscowe w przypadku takiego zabiegu jak makijaż permanentny ust.

Makijaż permanentny – metody

Istnieje kilka metod wykonywania makijażu permanentnego. Najszerszy wachlarz możliwości klientki mają przy makijażu permanentnym brwi, jednak aby wyczerpać temat omówimy też pozostałe sposoby jego wykonywania.

 

brwi po makijażu

Makijaż permanentny brwi.

Makijaż permanentny brwi można wykonać aż trzema rożnymi metodami. Ich podstawowa różnica to sposób aplikacji oraz efekty jakie można uzyskać. Pierwszą z metod jest makijaż permanentny brwi metoda piórkowa. Lingeristka rysuje pojedyncze włoski przy użyciu specjalnie w tym celu zaprojektowanego piórka. Zastosowanie tej metody daje bardzo ładne naturalne efekty. Piórko wbijane jest głęboko w skórę przez co jest to metoda najbardziej bolesna. Wielką zaletą tej metody jest efekt końcowy najbardziej zbliżony do naturalnego. Jednakowoż, mimo głębokiej aplikacji barwnika makijaż permanentny brwi metoda piórkowa nie wyróżnia się specjalnie trwałością na tle pozostałych.

Drugim sposobem na piękne brwi jest makijaż permanentny brwi metoda cieniowania. Sposób wykonania tego zabiegu zbliżony jest do tradycyjnego podkreślania brwi cieniami. Kosmetyczna stopniowo pokrywa powierzchnię brwi barwnikiem starając się nadać im piękny kształt. Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania zalecany jest głównie dla kobiet z bujnymi naturalnymi brwiami. Ostatnią metodą jest makijaż permanentny brwi metodą włoskową.  Efekty tej metody najbardziej przypominają naturalne brwi. Kosmetyczka rysuje na łuku brwiowym pojedyncze włoski przez co zabieg trwa dość długo jednak uzyskane efekty z nawiązka rekompensują poświęcony czas. Makijaż permanentny brwi metodą włosową wymaga ogromnej precyzji i kunsztu. Osoba wykonująca ten rodzaj zabiegu powinna posiadać doświadczenie oraz spore umiejętności ponieważ jak napisaliśmy wyżej efekty zabiegu utrzymują się nawet kilka lat.

zrobione brwi

Makijaż permanentny ust

Piękne pełne i namiętne usta to marzenie każdej kobiety. Makijaż permanentny ust  to odpowiedź salonów kosmetycznych kierowana do kobiet, dla których naturalna objętość ust nie jest wystarczająca. Makijaż permanentny ust optycznie je powiększa nie zwiększa  jednak fizycznie ich objętości. Metoda ta polega na precyzyjnym aplikowaniu barwnika w taki sposób aby poprawić koloryt oraz kształt ust.

Makijaż permanentny oczu

Nie lubisz tracić czasu na codzienny makijaż? Makijaż permanentny oczu to zabieg, który musi zostać bardzo dobrze przemyślany i zaplanowany! Zabieg polega na wykonaniu kreski przy linii rzęs w taki sposób aby podkreślić ich naturalny kształt, optycznie je powiększyć oraz nadać im piękny wygląd. Ponieważ zabieg wykonywany jest w bardzo wrażliwej okolicy blisko oka, należy zastosować przed jego wykonaniem krem znieczulający.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym oraz trwałym. W związku z tym istnieją sytuacje, w których jego wykonanie jest niemożliwe lub wymaga uprzednio konsultacji lekarskiej. Każda osoba profesjonalnie wykonująca makijaż permanentny zna i rozumie te przeciwwskazania oraz przed przystąpieniem do zabiegu powinna przeprowadzić z klientką szczegółowy wywiad celem zminimalizowania możliwości wystąpienia powikłań.

 

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE

    1. Czemu? Jak masz zaufany salon kosmetyczny gdzie pracują specjaliści to czemu nie 🙂 sama bym na taki permanentny makijaż poszła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *